Aplikace

Geopark v médiích

Podcasty Videa Aplikace Napsali o nás

Aplikace

Rozhovory

06.01.
2020

GeoApp – Danube GeoTour

NOVINKA – aplikace evropských geoparků

V rámci projektu Danube Transnational Programme: Danube GeoTour 1.1.2017 – 31.12.2019 vznikla jedinečná aplikace, která sdružuje všechny partnerské geoparky, které byly součástí zajímavého projektu. V aplikaci můžete najít mapu, která obsahuje zajímavé informace o geoproduktech, geologických stezkách, geologických zastaveních a dalších zajímavých místech jednotlivých geoparků. Naleznete zde tipy na výlet a zajímavé informace o geoparcích samotných. Navíc to všechno funguje i v mobilu!

Mrknout na aplikaci a její obsah můžete ZDE.

Rozhovory

20.06.
2019

Procházka zaplavenou Chrudimí

NOVINKA – aplikace s ROZŠÍŘENOU REALITOU!

Povodně. Vzbuzují obavy, strach, ale i úžas. V minulosti se jim nevyhnula ani Chrudim. Stáhněte si aplikaci z kamenné dlažby a na třech místech v centru města nahlédněte do historie, současnosti a budoucnosti chrudimské „vysoké“ vody.

Obyvatelé i návštěvníci Chrudimě se dozvědí více o záplavách, jež se v minulosti prohnaly městem. Hned na třech chrudimských lokalitách jsou umístěny kamenné informační dlaždice s QR kódy, po jejichž sejmutí budou majitelé chytrých telefonů přesměrováni na internetovou adresu, která jim umožní stažení aplikace obsahující příslušné detaily. Jedna dlaždice je umístěna pod Širokými schody na náměstí U Vodárny (49.9495036N, 15.7957972E), další je součástí chodníku před hotelem Alfa (49.9520231N, 15.7913622E) v ulici Čs. partyzánů a třetí kamenný prvek se nachází v chodníku na Tylově nábřeží (49.9542128N, 15.7946261E) v blízkosti mostu přes řeku Chrudimku (za restaurací Modrá hvězda).

Stáhnout aplikaci si můžete ZDE.

Rozhovory

04.06.
2018

Zkameněliny rozšířená realita

NOVINKA – brožura s fotografiemi s ROZŠÍŘENOU REALITOU!

Brožura přibližuje zájemcům o paleontologii vznik zkamenělin a jejich druhy. Zobrazuje jednotlivé organismy – rostlinné i živočišné, z nichž se zkamenělina vytvořila, a napomáhá pochopení procesu petrifikace. Je perfektním výukovým materiálem a obsahuje fotografie s rozšířenou realitou! Fotografie se zobrazí pomocí aplikace Geologie pro zvídavé – Zkameněliny, kterou lze zdarma stáhnout z Google Play do chytrého telefonu či tabletu.

Brožuru si můžete stáhnout na stránkách České geologické služby.

Rozhovory

5.10.
2016

Rozšířená realita

Animace vizuálně atraktivní formou seznamují s utvářením krajiny a s postupně vznikajícím životem na vybraných lokalitách České republiky. Prostřednictvím aplikace Czech Geology AR, která je zdarma ke stažení z Google Play, lze s pomocí chytrého telefonu či tabletu sledovat přímo v terénu, jak zde vypadala krajina a život v jednotlivých geologických obdobích vývoje Země.

Geopark má to štěstí, že i na jeho území vznikla rozšířená realita. Návštěvníci se tak mohou podívat, jak to vypadalo na Podhůře u Chrudimi před 90 miliony lety v druhohorách. V případě, že vlastníte chytrý mobilní telefon s operačním systémem Android, je možné si přímo na Podhůře (u rozhledny Bára) zdarma stáhnout QR kód s aplikací. Aplikaci lze stáhnout i ve výše uvedeném odkazu. Pokud Vám to nedá a chcete se na realitu podívat už teď, máte možnost při kliknutí na obrázek dole. Ale vězte, že v terénu je to mnohem autentičtější! 😉

Rozhledna Bára u Chrudimi
Díváme se na mělké a teplé křídové moře, v době před 90 miliony let v období zvaném křída. Na jeho dně se usazují písky a v hlubších částech i jíly. Podnebí je teplé a vlhké, zimy mírné. Podmínky vyhovují jak fauně, tak flóře. Z fauny jsou běžní žraloci, mořští ještěři, amoniti, plži i mlži. Flóra je bujná, krajinu zarůstají stromovité sekvoje a kordaitové stromy, vysoké až 40 m. Ve vzduchu vládnou velcí ptakoještěři.

Kliknutím na obrázek se spustí 3D realita.

Geopark Železné hory

Rozhovory

12.7.
2016

Geologické zajímavosti ČR

Mapa geologicky atraktivních míst nejen z našeho geoparku, ale i z ostatních českých geoparků. Možnost zobrazení různých vrstev – přírodní geotopy, lidská díla – důlní díla, expozice, exkurzní průvodce, animace geologických období.
Aplikace je vytvořena Českou geologickou službou pro popularizaci geologických věd široké veřejnosti. Kliknutím na mapu zobrazíte aplikaci.

Geopark Železné hory

Rozhovory

30.1.
2016

Lázně, minerální prameny a léčebná místa ČR

Pracovníci geoparku momentálně pracují na webové mapové aplikaci, která bude zahrnovat všechna historická i současná lázeňská místa v České republice. Mapa čerpá s historicky vzácné publikace vydané již v roce 1899 nazvané „Alamanach léčebných míst, lázní a letních sídel českých“. Máte tak možnost zjistit, že na území Železných hor se již na konci 19. století nacházela řada lázeňských lokalit.
Odkaz na aplikaci zde…

Geopark Železné hory