GEOPARK ŽELEZNÉ HORY

ČESKY | ENGLISH

QUEST NG ŽELEZNÉ HORY

Staň se lovce indicií a ulov si sběratelskou raritu!

Jak dobře znáte Železné hory?

Národní geopark Železné hory si pro Vás ve spolupráci s informačními centry připravil honbu za pokladem. K tomu, abyste se k pokladu dostali, musíte odhalit heslo, které se ukrývá v tajence. Soutěž Vás nebude nic stát, pouze čas a někdy trochu námahy při přemýšlení nad jednotlivými úkoly.

Pro úspěšné odhalení hesla musíte navštívit dostatečný počet soutěžních okruhů. Někomu budou stačit třeba tři, někdo navštíví všechny. Okruhů je celkem 13 a každý z nich vás zavede na zajímavá místa na území Národního geoparku Železné hory. Pro třináct vylosovaných jsou připraveny odměny.

Více informací vám poskytnou pracovníci informačních center nebo jsou k dispozici na webových stránkách www.chrudimsko-hlinecko.cz (www.chrudimsko-hlinecko.cz) , případně na stránkách Národního geoparku Železné hory (www.geoparkzh.cz).

Soutěže se účastní tato informační centra: Chrudim, Slatiňany, Heřmanův Městec, Třemošnice, Seč, Chotěboř, Hlinsko, Nasavrky, Skuteč, Chrast, Luže, Proseč a Ždírec nad Doubravou.

Pod níže uvedenými pravidly a výhrami naleznete letáky, kde se dozvíte další informace, ale hlavně získáte křížovku, jejímž vyplněním zjistíte heslo k pokladu!

Pravidla soutěže

1. Cílem soutěže je najít heslo, které se skrývá v tajence. K odhalení hesla slouží indicie, které se do tajenky vkládají. Tyto indicie najdete při putování Národním geoparkem Železné hory.

2. Úkolem soutěžícího je navštívit jednotlivé soutěžní okruhy. Po úspěšném vyřešení soutěžního okruhu na Vás čeká odměna v podobě jedné indicie. Po seskládání dostatečného množství indicií pak odhalíte heslo, které zašlete na adresu geoparkzh@vz.cz nebo jej spolu s kontaktními údaji sdělíte na jednom z účastnických informačních center.

3. Každý soutěžící, který správně zaslal soutěžní heslo, bude zařazen do slosování o hodnotné ceny (přehled aktuálních cen je uveden na www.geoparkzh.cz a na www.chrudimsko-hlinecko.cz).

4. Soutěžní okruhy jsou nenáročné a zaberou Vám nejvýše půl den. Pro úspěšné absolvování každého okruhu je třeba si na informačním centru vyzvednout soutěžní list, který je pro každý okruh odlišný. Tyto listy jsou ke stažení i na webových stránkách zúčastněných informačních center, Národního geoparku Železné hory (www.geoparkzh.cz) a turistické oblasti Chrudimsko-Hlinecko (www.chrudimsko-hlinecko.cz).

5. Soutěže se účastní tato informační centra: Chrudim, Slatiňany, Heřmanův Městec, Třemošnice, Seč, Chotěboř, Hlinsko, Nasavrky, Skuteč, Chrast, Luže, Proseč a Ždírec nad Doubravou.

6. Soutěž není časově omezena. Slosování bude probíhat vždy ke konci kalendářního roku. Datum slosování a ceny budou zveřejněny v prostorách všech zúčastněných informačních center, na jejich webových stránkách, na stránkách Národního geoparku Železné hory (www.geoparkzh.cz) a turistické oblasti Chrudimsko-Hlinecko (www.chrudimsko-hlinecko.cz). Po slosování bude na těchto místech k nahlédnutí také seznam výherců.

O co se hraje?

1. Víkendové mimosezónní (duben-červen, září-říjen) ubytování v chatce v autokempu Seč-Pláž pro dvě osoby (TIC Seč)
2. 5x volné vstupné pro 2 osoby na rozhlednu (Terezka, Borůvka nebo Toulovcovu rozhlednu) a 5x volné vstupné pro 2 osoby do Muzea dýmek v Proseči (TIC Maštale)
3. Dekorativní polštář a kniha Poznej zelené srdce Česka (Pověsti a pohádky ze Žďárských vrchů) – TIC Ždírec nad Doubravou
4. Kniha Nasavrcké panství a slatiňanští Auerspergové, upomínkové předměty ze Slatiňan (TIC Slatiňany)
5. Kniha Masopust na Hlinecku (TIC Hlinsko)
6. Kniha Dějiny Skutče (TIC Skuteč)
7. Kniha Chrudim – Jak ji neznáte (TIC Chrudim)
8. 2x bavlněné tričko s potiskem (dámské a pánské provedení) – TIC Chotěboř
9. Skleněný půllitr se znakem Nasavrk (TIC Nasavrky)
10. Magnetky Třemošnice (TIC Třemošnice)

Questy k jednotlivým informačním centrům

Heřmanův Městec
Hlinsko
Chotěboř
Chrast
Chrudim
Luže
Maštale
Nasavrky
Seč
Skuteč
Slatiňany
Třemošnice
Ždírec nad Doubravou

Vyhlášení výsledků soutěže „QUEST NÁRODNÍM GEOPARKEM ŽELEZNÉ HORY“ za rok 2013

Losování 10 výherců za rok 2013 proběhlo dne 9. prosince v informačním centru v Chrudimi za přítomnosti pracovníků informačního centra a zástupce Národního geoparku Železné hory.

Vylosováni byli následující výherci:

Beráková Jitka, Chrast u Chrudimi

Bernášková Barbora, Rožmitál pod Třemšínem

Doležalová Renáta, Šumperk

Eisner Jan, Skutíčko

Eisnerová Anna, Bystré u Poličky

Eisnerová Eva, Skutíčko

Eisnerová Monika, Skutíčko

Eisnerová Petra, Bystré u Poličky

Kmínkovi Michala a Jan, Nový Bernštejn

Vacková Alena, Vysoké Mýto

Výhercům gratulujeme a ostatní zájemce zveme na další ročník soutěže!